Poslední výsledky:
FHL: KEJŽLICE-JAWA A 5:0, SHL: PIVO-KEJŽLICE

BRONZ patří Kejžlici! Obrat z 0:3 až k vítězství v nájezdech!

26. března 2018 v 16:32 | AndrewK |  Zápasy Humpolec (FHL)
15 hráčů do pole a jeden brankář.., tolik se nás sklánělo u branky na začátku utkání a bouchalo hokejkou do ledu. Tři kompletní pětky, to byla jedna z výhod z níž jsme chtěli v tomto zápase těžit. Nelze říct, že bychom hráli na začátku výrazně zle. Znovu jsme se objevovali v mnoha šancích. Koberovice ale byly efektivnější. Hned v první třetině při zmatku v pokrývání hráčů na modré, vystřelil obránce Koberovic a poprvé rozčeřil stojaté vody za Běldovými zády. ".. . dobrý, hrajeme dobře, dáme góla dáme..." říkali jsme si. Největší šanci v první třetině měl Mára, který se prokličkoval až před brankáře, ale mezírku o velikosti puku v něm nenašel. Po první třetině 0:1 pro Koberovice.

Ve druhé třetině jsme brzy dostali výhodu přesilovky. V ní Mára dobře zatáhl puk před brankáře, neuspěl, stejně jako Kovajda z následné dorážky. V téže přesilovce osamocaný Hany před brankou dostal přihrávku pouze na brusle. Největší šanci měl znovu Kovajda, když k němu od Míchyho proskákal puk, a Martin pelášil sám na bránu. Kovej, Kovej, Kovajdíčku ... doufali jsme v gól.. ale okoval brankáři jen jeho nožičku. Ve snaze bekhendem skórovat nepřehodil pravý beton. V další šanci znovu Hany po odraženém puku od hrudi obránce Koberovic. Z těsné blízkosti nepřelstil nepřítele. ".. sakra, vždyť už to tam musí spadnout.." říkali jsme si. A spadlo. Ale na druhé straně. Měli jsme další přesilovku. V ní ale soupeř těsně před natahujícím se Blehym vystihl Jelenovu přihrávku a dokličkoval s pukem až za Běldova záda. 0:2. Hned na to Čába v situaci dva na jednoho dobře osamostatnil Čejena. Ten trefil jen brankáře, stejně jako v lepší pozici znovu dorážku zazdívající Kovajda. V další situaci Blehy nepřebral Čábovu přihrávku, hráč Koberovic nejprve prošel přes Jardu a pak skrze Jelena a Běldu vstřetil třetí gól. 0:3? Jakože vážně? Tlačíme je jak bobek a nic? Kovajdo.., toliks toho spálil... nechceš s tím něco udělat? "Tak jo!" Řekl by kdybysme se ho ptali! Čejen v šanci netrefil bránu. Puk sebral Čába za kysnou, přihrál Čejenovi. Ten v šanci trefil brankáře. Puk se odrazil ke Kovajdovi a ... góool! 1:3! Tlak pokračoval, Mára úplně osamostnil Hanyho před bránou. Ten trefil jen brankáře. Už ty všechny šance přestávám popisovat, koho by ten článek pak bavil, že jo? Pak dostal Andrew přihrávku od Václava za branku, protlačil puk dopředu, tam dorážel Míchy a pak Mára. Po závaru obránce zalehl v brankovišti puk - trestné střílení pro nás. Jel ho Andrew a uspěl. Přechytračil příliš vyjetého gumáka kličkou do bekhendu. 2:3!

Ve třetí třetině jsme věděli, že musíme. Začali jsme je znovu mačkat, jak milenky po návratu z vojny. Marek krásně našel Jardu Fišera na útočné modré ... a ten to brankáři udělal tak jak to má ve zvyku - mezi nohy! Gól! 3:3 .. a Jarda čelil mazlivému útoku Blehyho, jenž si ho (Jardu) otíral o mantinel! Fanoušci šíleli! Krátce na to ale přišla sprcha. Číra v pádu podrazil soupeře a bylo nařízeno trestné střílení i na druhé straně. A ani soupeř se nemýlil. V kličce sice upadl do brány a trefil Běldu do hlavy, ale dříve zasunul puk do sítě. Prohráváme 3:4. Srovnání přišlo po dobré spolupráci Míry a Míchyho, kteří si podali puk na modré. Po Zdendově střele, dorazil Čejen! 4:4!

Nedá se svítit! Rozhodnou nájezdy!
První jel jako dnes osvědčený exekutor Andrew. Brankář mohl čekat opakování kličky do bekhendu, tu mu také Ondra naznačil, ale nakonec se uchýlil ke kličce do forhendu a skóroval!
Teď bylo důležité, co Bělda! Soupeř se rozjel, vystřelil.. puk směřuje do levého horního růžku ... a ... Běldova vyrážečka ho odráží do rohu! Vedeme, stále vedeme.
Za nás tentokrát zkušený matador Marek Honza! Kvedlá pukem, kvedlá pukem, kvedlá pukem, popotáhl ho vpravo, pak vlevo a forhendem po zemi úplně v pohoda dává gól.
Soupeř musí dát! Bělda to ví! Soustředí se! Soupeř se rozjíždí... a tentokrát o zkusí kam.. pravý horní roh... a ... Běldova lapačka semaforicky svítí držíc puk! Je dobojováno a Sršni získávají bronzové medaile!

Po velkém obratu, parádním výkonu Běldy a nájezdovém souboji!

Historicky první bronzová medaile pro Sršně! Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu! Byli slyšet! A byli skvělí!!! Díky moc! Těšíme se v dalších sezónách!

HC Sršni Kejžlice - Koberovice 5:4 po sn. (nájezdy 2:0)

G: 2x Ondra K., Kovajda, Čejen, Jarda F.